Akustiskais komforts

Akustiskais komforts

Kāpēc Rockwool?

Kāpēc skaņas izolācija ar akmens vati ir efektīva?

ROCKWOOL akmens vates izstrādājumi ir blīvi, tāpēc tie nodrošina labu akustisko kontroli plašā skaņas frekvenču diapazonā. Viena no būtiskākajām mūsdienu dzīvesveida prasībām ir efektīva skaņas izolācija. Pārlieku liels trokšņainums palielina stresa risku, traucē sarunāties un tiek uztverts kā zināma veida apkārtējās vides piesārņojums.

Daudzu gadu laikā ROCKWOOL ir pierādījis, ka kompānijas izolācijas materiāli ideāli der visur, kur ir nepieciešama trokšņu slāpēšana vai skaņas viļņu uzsūkšana – dzīvojamajās ēkās, komerciālajā, rūpnieciskajā vai dabīgajā vidē. Bez labām akustiskajā īpašībām ROCKWOOL izolācijas materiāliem raksturīga lieliska siltumizolācija, kā arī tie veic ugunsdrošības nodrošināšanas funkcijas.

Ārējais troksnis

Saskaņā ar šīm normām, piemēram, tiek prasīts, lai dzīvojamās ēkas, kuras atrodas ekspluatējamu ātras satiksmes autostrāžu vai citu lielu satiksmes ceļu tuvumā, tiktu atbilstoši aizsargātas no trokšņa izraisītā riska. Veicot mērījumus līdzās ēkas fasādei, pašreiz noteiktā trokšņu līmeņa robeža ir 70 dB(A)

Ēkām šādu trokšņa līmeņa samazināšanu var sasniegt, izmantojot divkāršu logu iestiklošanu. Tāpat vajadzētu ņemt vērā arī bēniņu izolēšanas iespēju ar ROCKWOOL izstrādājumiem, piemēram, ROCKTON, ROCK-BATTS SUPER. Viena šāda izstrādājuma kārta tiek likta starp sijām, bet otrā kārta – vertikāli pret pirmo, vertikāli pret sijām. Šī metode ir apstiprinājusies praksē kā tāda, kas palīdz efektīvi samazināt ārējo troksni. Plānojot jaunus ceļus vai dzelzceļus netālu no jau esošām dzīvojamām mājām, obligāti jāprojektē skaņu slāpējošas norobežojošas konstrukcijas.

Fasāžu izolācija

Izmantojot ROCKWOOL haotiski orientēto šķiedru fasāžu izolācijas plātnes, ēkas ārējo sienu gaisa skaņas izolācijas rādītāju var palielināt līdz 20 dB. Ja grib sasniegt pietiekamu skaņas izolācijas līmeni ārējās norobežojošās konstrukcijās, ir ne tikai jāizmanto akmens vates izolācija, bet arī jāņem vērā logu un pārējo atvērto konstrukciju pildījums.

Par skaņu un troksni

kontakti

Sazinieties, ja vēlaties saņemt tehnisko palīdzību par mūsu izstrādājumiem un pakalpojumiem.

Back