Ražošanas process

Ražošanas process

ROCKWOOL Ražošanas process

Diezgan sarežģīts process

ROCKWOOL grupa ir pavadījusi vairāk nekā 60 gadus, cenšoties uzlabot akmens vates ražošanas procesu. Sākumā viss tika darīts ar rokām, - sākot no apmācīta darbinieka, kurš iebēra krāsnī aptuvenus izejvielas daudzumus, un beidzot ar izgatavotā produkta

Skaistules Havaju dievietes mati

Mīts par akmens vati

Sarežģītā procesa ideja, kā izgatavot akmens vati, tika aizgūta no Havaju salām. Šo salu iedzīvotāji pēc vulkāna izvirdumiem uz zemes parasti atrada vilnai līdzīgas akmens šķiedras. Viņi uzskatīja, ka tie ir bijuši viņu dievietes Pele mati, kas izrauti viņas nevaldāmo lielo dusmu laikā.

Šodien mēs zinām, ka akmens vate ir daudz vairāk, nekā tikai tas. Mēs esam atklājuši materiālu ar unikālām īpašībām, kurš ir lieliski piemērots plašai lietošanai.   

Tieši tāpēc ROCKWOOL grupa jau vairāk nekā 60 gadus mēģina imitēt Havaju dievieti.

ROCKWOOL akmens vates ražošanas process

Kā cietu akmeni pārvērst par mīkstu vati

Šodien akmens vates ražošana ROCKWOOL rūpnīcās ir diezgan sarežģīts process.

Izejvielas un kokss tiek automātiski sabērti kausēšanas krāsnī no augšas. No kausēšanas krāsns apakšas iztekošais kausējums tiek novadīts uz izšķiedrošanas ierīcēm, kur tiek veidotas šķiedras. Papildus pievienojot nelielu daudzumu saistvielu un smērvielu, šķiedras tiek savāktas nostādināšanas kamerā uz lentes konveijeriem. Vates izstrādājuma struktūra un blīvums tiek regulēti, kamēr tā nokļūst cietināšanas kamerā. Šīs īpašības saglabājas pēc saistvielas sacietēšanas. 

Tad sacietējusī vate tiek zāģēta ar zāģiem un iepakota vai arī novirzāma uz citām ierīcēm papildus apstrādei. 

Dūmi un gāzes no ražošanas iekārtām: krāsns, izšķiedrošanas un cietināšanas kameras tiek attīrīti ar filtriem, pirms tie nokļūst dūmvadā. Atkritumi, kuri neizbēgami rodas ražošanas procesā, tiek pārstrādāti pašās rūpnīcās. 

Vairāk par ROCKWOOL

Back