Neticama ROCKWOOL akmens vates spēks

Mitrumizturība

ROCKWOOL akmens vate izceļas ar augstu efektivitāti, pateicoties lielam gaisa daudzumam, kas izteikts tilpuma procentos, un haotiskai šķiedru orientācijai, kas arī ir produkta stabilitātes  un elastības iemesls.

Savas nekārtīgās struktūras dēļ ROCKWOOL akmens vate izceļas ar stabilu formu un elastību. Pateicoties šīm īpašībām, montēšanas laikā to var iespraust starp izveidotām konstrukcijām. Ierīkojot saskaņā ar ražotāja rekomendācijām, ROCKWOOL akmens vate neveido aukstuma tiltiņus, visā savā ekspluatācijas laikā saglabā savus fizikālos un mehāniskos parametrus.

Mitrumizturība

ROCKWOOL akmens vate samirkst ļoti maz, t. i., tā ir hidrofoba (ūdens notek no vates virsmas, neiesūcoties tajā) un neuzsūc mitrumu no apkārtējā gaisa. Tāpēc tās izolējošās īpašības saglabājas lieliskas ilgus gadus. Akmens vates plātnes atbilst ūdens absorbcijas prasībām saskaņā ar standartu LVS-EN 13162:2009: “Termoizolācijas būvizstrādājumi. Rūpnieciskie minerālvates (MW) izstrādājumi. Tehniskās prasības.” Saskaņā ar standartu īstermiņa ūdens absorbcija (24 stundas), daļēji iegremdējot ūdenī, nedrīkst būt lielāka par 1000 g/m2. Akmens vates plātņu SUPERROCK absorbcija ir līdz 500 g/m2, un tas ir par 50 % mazāk par robežvērtību.

Absorbcijas parametri

ROCKWOOL akmens vates produktu ūdens absorbcija tiek deklarēta atbilstības sertifikātā un apzīmēta izstrādājuma kodā ar simboliem WS vai WL(P)

WS – īstermiņa ūdens absorbcija, iegremdējot ūdenī

WL(P) - WL(P) – ilgtermiņa ūdens absorbcija, iegremdējot ūdenī

Akmens vate ir “elpojošs materiāls”

Pateicoties ROCKWOOL akmens vates šķiedras struktūrai, tā brīvi laiž cauri ūdens tvaikus. Tāpēc, izmantojot to ārējās konstrukcijās, izvairīsities no mitruma uzkrāšanās mājās, samazināsit pelējuma un (vai) sēnīšu augšanas risku un radīsit veselīgu, patīkamu telpu mikroklimatu.

Šī akmens vates īpašība rāda, ka ROCKWOOL akmens vate ir vislabākais materiāls ārsienām. Ja nav nodrošināta efektīva ventilācija, tad siltajā periodā norobežojošajā konstrukcijā ar ROCKWOOL izolāciju uzkrājušies ūdens tvaiki bez pūlēm izzudīs. Tas ir sevišķi svarīgi siltumizolācijai jaunās ēkās, kad mitrums vēl nav pilnībā izzudis no betona konstrukcijām. Akmens vate neveido barjeru ūdens tvaikiem.

 

Akmens stiprums

Uzziniet vairāk par unikālajām akmeņu funkcijām, kas iekļautas mūsu izstrādājumos.