10 darbības, kuras palīdzētu ietaupīt enerģiju un naudu, kā arī samazināt piesārņotību

Valdošās institūcijas

1.Stingrāki enerģijas taupīšanas reglamenti

Tehniski un finansiāli ir iespējams būvēt tādas ēkas, kas atļautu izmantot enerģiju daudzas reizes efektīvāk, nekā paredz pašreizējās minimālās prasības jaunām ēkām. Ir jāpalielina enerģijas patēriņam izvirzāmās prasības par 30% ik pa pieciem gadiem, tad pašreizējā pasīvās ēkas tehnoloģija 15 gadu laikā kļūs par standartu vislabāk attīstītajās valstīs.

2.Enerģijas patēriņa efektivitātes uzlabošana modernizācijas gaitā

Visām renovējamām ēkām būtu jāatbilst mūsdienīgiem enerģijas standartiem. Ne tikai tām ēkām, kuras lielākas nekā 1000 m².

3. Informācija un veicināšana

Ēku īpašniekiem trūkst zināšanu par milzīgo enerģijas taupīšanas ēkās potenciālu un veidiem, kādos uzlabojumi var tikt īstenoti praksē. Tāpēc ir nepieciešamas informatīvās kampaņas un veicināšanas paņēmieni, tādi kā nodokļu un PVN atvieglojumi un subsīdijas.

4. Likvidēt īpašnieku-īrnieku dilemmu

Ēku īpašniekiem ir jābūt stipri motivējamiem izolēt savus namus. Pašlaik to dara tikai daži no viņiem, jo rēķinus par enerģiju apmaksā īrnieki.

5. Nesubsidēt enerģijas tērēšanu

Nelieli izdevumi par enerģiju var būt dzīvības vai nāves jautājums plašam maznodrošināto iedzīvotāju slānim. Tomēr – vai nebūtu prātīgāk subsidēt enerģijas taupīšanu, nevis enerģijas tērēšanu, kā to šodien dara liela daļa valdību?

Ēku īpašnieki

6. Izmantojiet vislabāko pieredzi

Izmantojiet vislabāko pieejamo enerģiju taupošo tehnoloģiju. Ēka, kurā enerģija tiek izmantota efektīvi, ļaus ietaupīt lielu daļu no enerģijas izdevumiem, bez tam tas uzlabos Jūsu ēkas iekšējo klimatu.

7. Enerģijas patēriņa pārbaudīšana un potenciāla realizācija

Atļaujiet profesionāļiem atrast „trūkumus“! Daudzām ēkām ir ievērojams enerģijas taupīšanas potenciāls. Sāciet taupīt enerģiju šodien, nevis rīt. Tieši šajā nolūkā tiek ieviesta ēkas energoefektivitātes sertificēšana.

8. Renovācija - efektīva enerģijas izmantošana

Veicot renovāciju, ir jāparūpējas arī par papildu izolāciju! Papildus jumta vai fasādes, kuri tāpat ir jāatjauno jebkurā gadījumā, siltumizolācijas ierīkošana ir rentabla.

Būvuzņēmēji

9. Pārdot labu kvalitāti!

Piedāvājiet efektīva enerģijas patēriņa risinājumus, kuri garantētu vismazākos izdevumus ilgtermiņā (visa ēkas mūža laikā). Pārdot enerģiju netaupošas ēkas, kuras ir nedaudz lētākas, kad tās pērk, bet kuru apkurināšana vai vēdināšana ir ievērojami dārgākas, nenozīmē labu klienta apkalpošanu.

10. Patērētājam draudzīgi risinājumi

Izveidot pilnas paketes, kas aptvertu tādus risinājumus, kuri no ēku īpašniekiem prasītu pavisam maz vai pilnīgi nekādas tehniskās iemaņas.

7 akmens spēki

Uzziniet vairāk par citām unikālajām akmens īpašībām, kuras tiek nodotas arī mūsu izstrādājumiem.